pátek 29. prosince 2017

5 důvodů proč si přečíst Všem klukům, které jsem milovala


1. Čekání na toho pravého
Nevím, jak jste na tom vy, ale mně v young adult rozhodně chyběla taková ta naprosto nevinná láska bez postraních úmyslů. Láska, u které víte, že to není pouze chvilková vášeň nebo chtíč. Lara Jean, hlavní postava Všem klukům, které jsem milovala, je totiž čestná a, i když tak často vypadá, není to žádná nána. Celé je to vlastně takové roztomilé, trochu nereálné, ale výjimečně to ničemu nevadí.

2. Všichni mají něco do sebe
Měla by Lara Jean skončit s Joshem? Možná s Peterem? Nebo s někým úplně jiným? Každý mužský charakter má něco do sebe a to na tom naprosto zbožňuji. Jenny Han, autorka celé série, si nepotřebovala na nic hrát, prostě vytvořila reálné postavy a jak to tomu tak bývá i ve skutečnosti, každá má své klady a zápory.

3. Čtivé kapitoly
Je tomu sice tak, že Všem klukům, kterém jsem milovala je určeno hlavně pro dívky ve věku -náct, ale i tak věřím, že se může líbit i starším. Čtivé kapitoly, které člověka vrací do mladších let, knihu prolítnete za dva dny a ještě se skvěle pobavíte. Není to žádný žrout času ani napínák, i když vás od textu jen tak někdo neodtrhne.

4. Láska, láska a zase jen láska?
Ne! Jenny Han se nebojí věnovat i tématu rodiny a hlavně sesterství. Kromě lásky k chlapcům řeší Lara Jean i pozici nejstarší ženy v domácnosti se vším všudy. Odloučení od starší sestry, která odchází na vysokou školu do Británie, ji sužuje a snaží se sžít s její rolí velké sestry. Jejich nejmladší sestra, Kitty, je totiž pěkné kvítko s dobrodružnou povahou a není snadné s ní žít v harmonickém vztahu.

5. Kousek každé z nás
Lara Jean nepředstavuje pouze směsku vlastností a pocitů, obsahuje kousek každé z nás. Každé ženy, která si Všem klukům, které jsem milovala přečte. Možná, že se vám bude zdát v prvním díle trochu hloupá, ale která z nás jednala vždy rozumně? V druhém díle se vám bude možná zdát trochu hádavá, ale která z nás nikdy nebyla? Je tomu prostě tak a je to svým způsobem krásné. Ať už se najdete v sesterství, ve vztahu ke klukům, v hledání dokonalého receptu na sušenky nebo ve výběru vysoké školy, určitě se vám to bude líbit.
Vaše Poki

2 komentáře:

  1. Tuhle sérii chci někdy zkusit jako takovou tu oddychovku, třeba když je člověk nemocný nebo tak. I když na romantiku extra nejsem ani v reálným životě, natož v knihách. :-D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě to není žádné náročné čtivo. Je to na krácení dlouhých dnů nebo večerů naprostý ideál. :D

      Vymazat