pondělí 21. srpna 2017

Knihobraní: Inspirativní kniha


Vítejte u série článků, které vám odhalí trochu více z mé knihovničky. Knihy, na které tu třeba ani nenajdete recenzi. Knihy, které stojí za zmínku a třeba Vás i svým způsobem přesvědčí k jejich přečtení. A pozor, články neobsahují spoilery!
Konec prokrastinace

Malá a docela neprakticky veliká knížka, která vás na první pohled v knihkupectví pravděpodobně nezaujme. Ani mě nezaujala. Celé mé setkání se slovem "prokrastinace" a samotnou knihou bylo velmi nevinné, byla jsem v práci a zrovna u nás byl pan Petr Ludwig. Měl přednášku na téma "Konec prokrastinace," která navazovala na jeho knihu a jeho kniha tam samozřejmě byla k zakoupení. Docela silně jsem o tom uvažovala, ale nakonec jsem si to rozmyslela a knihu nekupovala. Byla jsem se ovšem podívat na jeho přednášku a ta mě velmi zaujala. Po konci, kdy už byli všichni návštěvníci pryč, za námi pan Ludwig přišel, poděkoval nám za naši práci a daroval nám dva výtisky své knihy i s věnováním.

V ten den jsem ovšem ještě nevěděla o tom, jak moc mi jeho kniha přijde vhod. Na stole mi ležela několik měsíců, možná i rok, než jsem si ji přečetla a zjistila, jak moc úžasná je. Kniha plná rad, úkolů a návodů na to, jak přestat prokrastinovat, jak s prokrastinací bojovat a jak se jí vyhnout. Petr Ludwig je rozhodně pán svého oboru a je to poznat. Jeho rady mi opravdu pomohli, jak v minulosti, tak i teď. Je to jedna z knih, které mě inspirují a ráda na ně vzpomínám.
Kromě knihy existuje i web, na kterém se o knize můžete dozvědět ještě víc než z mého článku. Ale řeknu vám alespoň to, že konec prokrastinace není jenom o prokrastinaci. Je tu toho mnohem víc, co kniha řeší. Jestli máte pocit, že váš život nemá smysl, že nemáte na nic čas a tak podobně, tak je tahle kniha (přednáška, videopřednáška...) i pro vás. K celé knize totiž patří i hledání a tvorba své životní i kariérní vize, sepisování věcí, které se vám za den povedly nebo za které jste vděční a vysvětlení toho, proč se už o některé věci nesnažíme tak jako dříve.
Určitě bych knihu doporučila studentům, pracujícím lidem nebo těm, kteří si chystají udělat vlastní živnost. Věřím, že v ní najdou nejenom všechny ty zmiňované rady a úkoly, ale i cennou inspiraci, stejně jako já.

A proč přesně bychom měli s prokrastinací bojovat? Řekla bych, že není třeba mého vysvětlení, stačí se podívat na tohle video. :)
Vaše Poki

2 komentáře:

 1. Já už s tou knížkou začínala tolikrát, tolikrát jsem si sepsala osobní úspěchy (a stejně je vždycky težký to vymyslet znovu), tolikrát jsem si sepsala vizi, ale prostě nějak ne a ne to přetavit v ten kýžený efekt... ale třeba to tentokrát vyjde :D

  Přeji ti, abys byla menší prokrastinátor než já ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus to spojit i s přednáškou, třeba to bude tak intenzivní prožitek, že už od toho neodejdeš. :D

   Vymazat