pondělí 19. června 2017

Wishlist #4: Kosmonaut z Čech


Kosmonaut z Čech mě prvně oslnil obálkou, následně autorem a nakonec tím, že původně nebyl vydaný v České republice. Jaroslav Kalfař je sice Čech, ale svou knihu vydal prvně v USA a až poté u nás v Česku. Úspěchy sklízí jak na domácí půdě, tak i na té zahraniční. Nehledě na to, že je autor strašně sympatický, se mi líbí i anotace. Do knihy jsem, bohužel, neměla šanci nahlédnout, ale to se při příští návštěvě knihkupectví změní.

Kniha pojednává o prvním českém kosmonautovi Jakubovi. Jako malý osiřel a snil o své práci. V dospělosti se mu sen splní a on se tak má ponořit do hlubin vesmíru. Ve vesmíru ovšem není sám a musí si uvědomit spoustu věcí, které si dříve neuvědomoval. Kromě zajímavého a napínavého děje by se v knize měla objevovat i zákoutí českého venkova.

Věřte, nevěřte, tahle knížka rozhodně NESMÍ chybět v mé knihovničce. Dříve nebo později si ji pořídím a tak vám tu mezitím dávám menší lákačku ve formě wishlistu. Přikládám video s autorem od Martinus.cz. Snad přesvědčí i někoho dalšího, aby si knihu zakoupil. :D
Vaše Poki


Žádné komentáře:

Okomentovat