pondělí 26. června 2017

Pozvánka na Festival Fantazie 2017

 

Festival Fantazie je akcí, která k mému létu prostě patří. Nechci se dočkat doby, kdy ji budu muset vynechat. Koná se vždy na začátku letních prázdnin - tento rok je to od 29. 6. do 9. 7 v Chotěboři (Kraj Vysočina). Jak tomu již název vypovídá - jedná se o festival, který je spjatý s různými odvětvími lidské fantazie. Různé linie mají různé místnosti a různé programy. Všechno je však rozprostřeno na jedné jediné ulici a vy se díky zakoupené vstupence můžete pohybovat mezi budovami bez kupování dalších vstupenek.

Cosplay, přednášky, herní konzole a mnoho dalšího!

Co si představit pod pojmem linie? No, většinou to bývá jeden fandom, kterému se věnuje celý (nebo většinový) program. Můžete si tu představit například Harryho Pottera (PotterFan), Hru o trůny (ThroneCon) nebo takovou Zeměplochu (BritCon). Kromě knižních linií tam jsou ovšem i linie seriálové, filmové, herní a další.

Fotka uživatele Viktor Král.
Mimo hlavního programu v různých místnostech si můžete zahrát i na konzolích a počítačích. Čekají vás tam nejnovější konzole s nejnovějšími herními demami, popřípadě můžete vyzvat kamaráda/ku na souboj v Just Dance. Pro podobné přátelské souboje se tu najdou i další hry - Super Smash Bros, Fifa nebo Kinect Adventures! A nezapomínejme na retrohernu, staré konzole a staré počítače, na kterých si můžete zahrát Sonica, Bulánky, Tekkena a další.

Nebaví vás videohry, ale potřebujete si zkrátit volnou chvíli? Jednou z možností jsou deskovky. Velká hala plná stolů a stánků s deskovými hrami, které si můžete volně hrát, bez jakýchkoli poplatků. Pořádají se tu - stejně jako u počítačů - turnaje v deskových hrách, které dokonce ani nemusíte umět hrát, protože vás je instruktoři naučí. Pokud by se vám nějaká z deskovek zalíbila, tak si ji můžete na festivalu rovnou zakoupit a to za zlevněnou cenu!

Soutěží se ovšem nedočkáte pouze ve hrách, ale i na různých liniích. Kvízy, hry, soutěže, turnaje a mnoho dalšího. Někdy o hodnotné ceny, někdy pro radost. Rozhodně se vyplatí na takové pořady chodit, protože se skvěle pobavíte. Takhle jsem byla například na poznávačce Pokémonů a zjistila jsem, že si jich už opravdu moc nepamatuji a chtělo by to podívat se na ně znovu.

Zahraniční herci, čeští spisovatelé, superhrdinské filmy!

Ať už to neprodlužujeme, tak to shrnu ve zkratce. Festival Fantazie je akce, kterou byste rozhodně neměli vynechat. Posbírejte své knižní, seriálové nebo jakékoli jiné přátele a vydejte se právě na tohle místo. Je to nevšední zážitek, který si nejde neužít. Mimochodem, nebude vadit ani když dorazíte sami. Na Festivalu Fantazie se totiž hned první dny konají seznamovací workshopy. :)
Vaše Poki
Web Festivalu Fantazie: www.festivalfantazie.cz

2 komentáře:

  1. Tak tahle akce vypadá hodně dobře :) Škoda jen, že je to tak daleko :/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jede tam vlak i autobus, přespání je taky možné :D Seber kamarády a vyražte, stojí to za to :D

      Vymazat