pondělí 17. dubna 2017

Jak pomoct zvířatům v nouzi?


Pomáhat zvířatům by chtěl kde kdo, ale najít si k tomu cestu je poměrně obtížné. Každý není takový, že by se do něčeho pustil bez rozmyslu a právě pro takové je tu můj článek. Jak pomáhat a sbírat zkušenosti, ale zároveň do ničeho nechodit zbrkle, bez rozmyslu? 

1. Chodit venčit
Máte v okolí útulek? Určitě nabízí venčení psů pro dobrovolníky. Co takhle si zajet na kolo a udělat si hezkou procházku se psy? Můžete vzít i přátele nebo rodinu, čím víc tím líp. Sami pomůžete svému zdraví a potěšíte nějakého psa, který zatím nenašel vhodnou rodinu.

2. Finanční dary
Máte hodně knih, které už nebudete číst? Rádi si kupujete nové oblečení? Uspořádejte aukci nebo je prodejte a část peněz dejte na organizaci nebo útulek! Skvělá příležitost, jak si udělat místo na nové věci a zároveň pomoct někomu jinému. Přispívat na transparentní účty můžete v podstatě jakoukoli částkou, klidně ať je to "jenom" 20 korun. I malá částka pomůže.

3. Sdílení
Máte kupu přátel na Facebooku? Desítky followerů na Instagramu? Smíte věšet inzerce na nástěnky ve škole nebo práci? Píšete si blog? Super! Sledujte organizace a útulky a sdílejte jejich příspěvky. Napište článek o adopcích, kastraci nebo prostě informujte ostatní o své zkušenosti. Nebojte se napsat zprávu a zeptat se, jestli by vám neposlali letáky, nemusíte nutně tvořit vlastní obsah.


4. Adoptujte
Už dlouho uvažujete o tom, že si pořídíte psa? Našli jste na ulici kočku a očividně nikomu nepatří? Nebojte se adoptovat. Klidně se podívejte na odkazy na konci článku, kde budete mít více informací. Nezapomeňte klást otázky, pokud si nejste sami sebou úplně jistí, zkušenější vám rádi poskytnou užitečné rady. Přidejte se do skupin na Facebooku, kde se mezi sebou lidé radí a sdílejí své zkušenosti s adopcemi. Ale pozor, nikdy nikomu nepořizujte zvíře jako dárek, pokud si nejste jistí, že ho už opravdu dlouho chce a je na to připravený. Opravdu není vhodné adoptovat německého ovčáka babičce, které zrovna umřel jezevčík.

5. Kastrovat
A neříkejte, že to nepomůže, jistěže pomůže. Vás miláček se vám může nečekaně vysmeknout z vodítka a udělat si štěňata. Vaše kočka se vám může vrátit s koťaty. No a co potom? Jistě, buď si je necháte, darujete nebo prodáte, ale všechna ta místa mohla zaplnit zvířata v nouzi z útulků a azylů. Více se dozvíte na www.nekupujadoptuj.cz.

Má zkušenost?
Určitě z vlastní zkušenosti můžu doporučit neziskovou organizaci Pet Heroes, která mimochodem nepobírá žádné dotace a proto je hlavně o lidech, kteří pomáhají. Můžete pomoc jakkoli a ne, nemusíte být z Prahy a blízkého okolí. Zrovna Pet Heroes má krajské skupiny (MSZ, Praha, JČ), do kterých se můžete přidat nebo si po domluvě založit vlastní ve vašem kraji. Klidně můžete být z Itálie a zároveň pomáhat, aspoň inzercí a sdílením. Nebojte se začít, popřípadě kontaktovat přímo tuto organizaci.
Vaše trochu jiná Poki
Odkazy:
www.petheroes.cz - Pet Heroes
www.facebook.com/handipetcz - azyl Handipet Rescue pro handicapované psy a kočky
www.facebook.com/destinypawscz - azyl Destiny Paws
www.facebook.com/groups/1301681063222325 - Pet Heroes Moravskoslezský kraj
www.facebook.com/groups/1251595231586426 - Pet Heroes Jihočeský kraj
www.farmanadeje.cz - azyl pro týraná hospodářská zvířata
www.slepicevnouzi.cz - organizace vykupující slepice z velkochovů

Žádné komentáře:

Okomentovat