pondělí 27. února 2017

Přeceňované knihy: Rudá jako rubín


Každého štve něco. Někoho Hvězdy nám nepřály, někdo nechápe, co mají všichni s Harry Potterem a někdo se nedokáže ani podívat na Zlodějku knih. A jak to mám já? Podívejte se na celý článek. Nezapomínejte ovšem, že se jedná pouze o mé názory a proto máte i vy místo v komentářích, abyste se ke všemu vyjádřili a napsali mi, které knihy štvou vás.


Rudá jako rubín. Gwendolyn zjišťuje, že má gen, který jí dovoluje cestovat v čase. Nebyla pro to určená, nebyla na to připravená, nikdo to v její rodině nečekal. Gen se dědí, ale neměla to být ona, ta která dostane vzácný dar a tak začne její nebezpečná cesta za hledáním pravdy.


Nádhernější obálku jsem snad ani neviděla. Na první pohled určitě osloví, škoda, že to po chvíli čtení pomine. Kéž by to byla aspoň kniha čtivá, ale ono ne. Nebavil mě ani příběh, ani se mi kniha dobře nečetla. Nejednou jsem ji chtěla odložit, ale neudělala jsem tak. Vím, že snad všem v mém okolí se kniha líbila, ale mně prostě ne. Děj se táhl, zdálo se mi, že se tam vlastně nic neděje, i když šlo Gwen zrovna o život. Postavy nesměřovaly zrovna přirozenou cestou, škoda, že námět by mohl být vlastně dobrý. Dokonce mě bavil víc film než kniha.


Do druhého dílu jsem se už ani nepouštěla. Možná by byl lepší, možná ne. Podle mě je to kniha přeceňovaná a ve své době kolem ní bylo opravdu haló. Nezapomeňte pod článkem diskutovat stejně jako minule, ráda si přečtu všechny názory a třeba mě nějaký přesvědčí k re-readingu.
Vaše Poki

Zdroje:

4 komentáře:

 1. U této série jsem na tom stejně, nechápu, co na tom všichni mají. Je to prvotřídní klišé s neprokreslenými hrdiny. Po prvním díle jsem se do dalších ani nepouštěla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že má někdo stejný názor jako já. :D

   Vymazat
 2. Jé, tak já naopak patřím mezi zastánce :) První díl skvělý, ale série pro mě dostala šmrnc až od druhého dílu, kdy se na scéně objevil Xemerius :) Toho si nejde neoblíbit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nejsi jediná, které se série líbí. :D

   Vymazat