neděle 26. února 2017

Katie McGarry: Překroč svůj stín (R)

Název: Překroč svůj stín / Pushing the Limits
Autor: Katie McGarry
Díl: 1/3 (?)
Počet stran: 376
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

Recenze:

Na Překroč svůj stín jsem se opravdu moc těšila, protože mě kniha zaujala anotací. Vlastně jsem čekala, že to bude o něčem naprosto jiném a tak mě hned začátek zaskočil. Naštěstí mne kniha nepřekvapila ve špatném slova smyslu. Nebo jsem si to aspoň ze začátku myslela.
Po první stovce stran jsem zjistila, že se jedná o klasický romantický příběh, kterých jsou na světě stovky, to však autorce nezabránilo mě zničit. Celý příběh je opravdu procítěný a moc se mi líbily propracované charaktery, které autorka vytvořila.

Každá postava (ať už vedlejší nebo hlavní) měla svůj skvělýcharakter. Příběh je vyprávěný z pohledu Echo, ale i z pohledu Noaha. Což je skvělé, protože se díváme na různé situace z pohledu obou hlavních postav a tak nejsme nijak zmatení a myslím, že autorka udělala opravdu dobře, když si zvolila do knihy zrovna tento styl.

Echo, která má ve své hlavě zapečetěnou děsivou vzpomínku, je hlavní hrdinkou této knihy. Má problém s autoritami a snaží se všem vyhovět. Schovává se a nechce se světu po onom incidentu ukazovat, sama neví, co přesně se jí stalo. Její mozek ji chrání, přirozená reakce, po tom co se jí stalo.Noah, kluk který ztratil rodiče a rodinu. Byl zařazen do pěstounského systému spolu se svými dvěma bratry. Zařadí ho ovšem do jiné rodiny než jeho bratry a problémy začínají. Noah ztratil zájem o všechno a všechny okolo. Záleží mu pouze na jeho bratrech a kamarádech, kteří jsou pro něj jako rodina. Je impulzivní, tvrdohlavý a přes všechny překážky, které mu život postavil do cesty, chce po maturitě získat své bratry do péče. Samozřejmě se Echo a Noah sejdou a je to tady! Velká láska plná problémů, jak jinak.

Jak jsem již říkala, autorka píše velmi procítěně a kniha z Vás vycucá veškeré emoce. Vlastně je kniha až děsivě reálná. Nečekejte od ní ovšem žádné zázraky, protože ty se v běžném životě moc nedějí. Romantika? Taky ji tam najdete, ale opět nečekejte žádné extrémy. Vlastně se tam opakují pořád dokola ty samé scény, ohledně jejich vztahu tedy.
Kniha mi někde po půlce začala připadat až přehnaně dlouhá, natahovaná. Vůbec by nevadilo, kdyby příběh skončil dřív.

Závěrem Vám tedy řeknu, že pokud máte rádi takové ty rádoby dramatické a romantické knihy, tak si ji přečtěte, stojí to za to. Ovšem! Pokud na to zrovna moc nejste, ale chtěli by jste to jenom zkusit, po téhle knize moc nekoukejte. Od CooBoo tu máme určitě i lepší knihy.
Pokud vím, tak autorka má mít další knihy do této série (např. Jen si troufni), které budou mít jiné hlavní hrdiny a abych pravdu řekla, tak další díly si kupovat pravděpodobně nebudu nebo na ně přinejmenším nejsem absolutně vůbec natěšená.
Vaše Poki

- zdlouhavost
- zmatenost vzpomínek
- nic speciálního

+ citlivé téma
+ charaktery
+ obálka, která připomíná scénu z knihy

Celkové hodnocení:

2/5

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat