neděle 26. února 2017

Jak knižně potěšit neknihomola

Chcete někoho přesvědčit, že čtení je fakt super? Už jste to zkoušeli, ale nikdy se vám to nepodařilo? Tak přesně pro vás tu mám pár knižních tipů pro neknihomoly (potěší určitě i knihomoly)! Nejdřív je třeba si uvědomit, že s neknihomoly musíme zacházet velmi opatrně a začít s jednoduchým čtením. Nesmíme je odradit hned na začátku.


Trochu starší knihu, ke které patří i známý film. Pojednává o jedné velké lásce, obětování se, důležitosti času a spoustě dalším. Doporučuji spíše pro dívky a ženy. Znám snad jenom dvě osoby, kterým se kniha ani film nelíbily. Největší šance bude, pokud neknihomol viděl film a líbil se mu. Mimochodem je to kniha, která přivedla ke čtení mně, jako naprostou anti-knihomolku.


Dospělost je mýtus, Snoopy, Garfield... Komiksové čtení, které pobaví dospívající i dospělé. Jednoduché a rychlé čtení. Pokud má náš nečtenář opravdu silnou averzi vůči knihám, je potřeba mu ukázat, že čtení nemusí být jenom Kytice. Takže i když někteří z vás zrovna kroutí hlavou a říkají si, že komiksy jsou blbost, tak nejsou. Navíc u webkomiksů je vůbec nejsnadnější si ozkoušet, jestli to vašeho neknihomola bude bavit. Prostě mu pošlete odkaz na jeden strip a zanalyzujete jeho reakci.


Pokud hledáte dárek pro mladého člověka (tzn. kategorie 8-15 let), doporučuji tuto knihu. Sama jsem ji četla maximálně tak v knihkupectví, ale vím, že dává aspoň nějaký smysl. Youtube je momentálně největším médiem, které ovlivňuje mladé lidi. Pokud si myslíte, že právě vaše dítě se tomu určitě vyhne, tak ne, nevyhne. A jak jsem již říkala, každé čtení se počítá.


Výjimečná kniha, která zaujme. Chcete bráchu donutit číst? Dejte mu Labyrint! Do tohohle se určitě začte, labyrint je totiž místo plné kluků, kteří každý den vyráží za nebezpečím. Nastane ale den, kdy nebezpečí dorazí za nima a všechno to začne. Pokud by jste chtěli celou recenzi, tak přidávám odkaz zde.

Doufám, že Vám článek aspoň trochu pomohl a neztratili jste zbytečně svůj drahocenný čas.
Vaše Poki
Zdroje:
Obálka 1: www.databazeknih.cz/knihy/hvezdy-nam-nepraly-168907?c=all
Obálka 2: www.cooboo.cz/kniha/dospelost-je-mytus
Obálka 3: www.arara.cz/product/523568
Obálka 4: www.databazeknih.cz/knihy/labyrint-labyrint-utek-180973?c=all

Žádné komentáře:

Okomentovat