neděle 26. února 2017

5 důvodů proč číst Harryho Pottera


1. Ti, co viděli filmy jako malí, se vrátí do dětských let!
Vzpomínáte si ještě, když jste viděli Harryho poprvé? Mně mohlo být tak deset, když mi mamka dovolila podívat se na první díl. Naprosto úžasný, koukala jsem na něj pokaždé, když jsem byla nemocná, jelikož jsme ho měli na DVD. Hrozně ráda si to připomínám i sledováním prvního filmu, co teprve čtení první knihy!
Navíc pokud se vám zdály filmy hloupé, tak knihy rozhodně ne. Jsou promyšlené a krásně navazují. Ve filmech není čas na vysvětlování.

2. Nemusíte být vášnivý čtenář!
Ano, přesně tak! Vůbec se nemusíte trápit tím, že jste za život přečetli jenom jednu knihu a to bylo někdy v páté třídě na základní škole. Harry totiž není žádná náročná četba. Vlastně v prvních dílech je psán až dětským stylem, což přináší příležitostnému čtenáři mnohem více potěšení, než kdyby vzal do rukou nějaký historický román.

3. Poznáte nové a zajímavé lidi!
Protože potterovská komunita jich je plná! Potterheadi (fanoušci Harryho Pottera) jsou prostě všude, v každém městě. Dokonce mají i vlastní festivalovou linii, kterou každý rok navštěvuji na Festivalu Fantazie! Já osobně si myslím, že tam si kamaráda najde opravdu KAŽDÝ. Tolik různých lidí na jednom místě najdete možná tak v komunitě fanoušků Pána Prstenů, který je o něco složitější.

4. Podzimní/zimní odpočinek a relax!
Nejlepší je začít na podzim a skončit v zimě. Svetry, čaje a knihy. Dokážete si představit lepší relax? Když přijdete vyčerpaní z práce nebo školy a uvidíte na stole položenou knihu Harryho Pottera, zalije vás klid a štěstí, které si budete s Harrym spojovat. Navíc Harryho příběh je plný emocí, obzvláště blížíte-li se ke konci.

5. Vážně potřebujete důvod?
Je předem jasné, že se objeví člověk, kterého Harry opravdu nechytne a nikdo by ho za to neměl odsuzovat. Třeba to jste právě vy, ale to nezjistíte, dokud to nezkusíte. Navíc viděli jste někdy všechny ty Potterovské věcičky, jako náramky, náhrdelníky, kravaty, šály...? To prostě musíte mít i bez toho, aby jste Harryho znali!

Vaše Poki
Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat