pondělí 22. května 2017

Svět knihy 2017

Svět knihy je opravdu rok od roku lepší a já vám přináším z toho letošního krátký report, mimochodem úplně první na mém blogu. Nikdy bych nečekala, že zrovna já - ta, která se snaží fotit co nejméně - napíše report, ale už tomu tak je. Takže se pohodlně usaďte a nechte se nalákat na jednu z nejlepších knižních akcí, které můžete zažít.

Svět knihy je knižní veletrh, který se konal (a snad i konat bude) v Praze, na výstavišti v Holešovicích. Na Holešovice jede metro a z metra je to jedna-dvě zastávky tramvají, do které nastoupíte přímo před metrem a následně vystoupíte přímo před výstavištěm. Na veletrhu se můžete setkat se svými oblíbenými autory, chodit na přednášky a scházet s knižními přáteli a hlavně nakupovat za naprosto skvělé ceny knihy, běžně to bývá 20-30% sleva, ale můžete zahlédnout i výprodeje, kde máte dobré, i když třeba rok-dva staré knihy za padesát korun. Tohle byl můj třetí Svět knihy a užila jsem si ho asi nejvíc ze všech. Důkazem jsem si toho odnesla mnohem víc než normálně, ale to si ukážeme až později.

Jela jsem se svou přítelkyní v sobotu, vypravily jsme se hned ráno, jelikož ona měla sraz CooBoo blogerů a já jsem chtěla na přednášku "20 let Harryho Pottera". Samozřejmě jsme dorazily později, než jsme plánovaly a rozdělily jsme se tak u vchodu. Deny měla vstupenku, já ne. Tím pádem jsem si musela stoupnout do děsivě dlouhé fronty a čekat, až na mě dojde řada. Překvapivě ta řada nebyla tak hrozná a k okýnku jsem se dostala během deseti minut.

Bohužel, na "20 let Harryho Pottera" jsem se dostala později a už jsem nechytla žádnou sedačku. Proto jsem se koukala zpovzdálí a snažila se pochytit aspoň nějaké útržky toho, co moderátoři říkali. Zatracené odzvučnění. Ovšem během toho snažení se pochytit aspoň něco, jsem si všimla, že na stěně Albatrosu byla fotka z mého Instagramu! Teda vlastně mezi miliardou dalších instagramových fotek. Bohužel jsem ji nezvládla vyfotit, protože když jsme náhodou prošly okolo, tak kolem oné zdi bylo plno lidí.

Po tom, co jsme se s Deny opět sešly, jsme šly obhlédnout možné knižní uchazeče na koupi. Já si předem vyhlédla Tíhu vesmíru a Deník malého poseroutky (na Deny jsem čekala hodinu, prej krátkej sraz, haha), které jsem si následně koupila. Jelikož mě Deny tahala ke stánku Presca, tak jsem si vybrala ještě sešit se Supermanem, z kterého jsem byla odvařená možná i víc než ze všech těch knih dohromady.

Jako bonus jsem dostala 100 kč slevu na první audioknihu od audioteka.cz a záložku od Yoli, která je vidět na fotce vlevo. Víte, jak jsem mluvila o 20 letech Harryho Pottera? Ono to vlastně nebylo pouze o jedné přednášce nebo novém vydání učebnic z Harryho Pottera, které jdou už mimochodem běžně koupit (jsou vážně krásně ilustrovaný), venku, v areálu Světu knih, se hrála zkrácená verze famfrpálu. Nad celou akcí dohlížel tým Potterfanu v tématických kostýmech. My se ke hraní sice neodhodlaly, ale i to podívání nám bylo skvělým zážitkem.Kromě Potterfan cosplayerů se na Světu knihy pohybovali i jiní cosplayeři, převážně od Crew a se všemi se dalo vyfotit.

A teď se konečně můžu přesunout k věci, která nás potěšila asi ještě víc, než famfrpál, knihy, krásné počasí a prostě všechno ostatní - jídlo. V areálu byl letos mnohem větší výběr jídla a celý jeden stánek byl veganský. Prostě naprostá spokojenost.

Z veletrhu jsme tak odcházely nejenom s knihami, hezkými zážitky, spoustou fotek, ale dokonce i s plnými žaludky! Tímto bych chtěla poděkovat všem organizátorům Světu knihy za pevné nervy, všem vystavovatelům za skvělé knihy a hlavně motivovat vás, kteří jste na Světu knihy ještě nebyli, abyste příští rok vyrazili. Opravdu nebudete litovat. :)
Vaše Poki


Žádné komentáře:

Okomentovat