čtvrtek 25. května 2017

5 důvodů proč si přečíst Illuminae


1. Vesmírná láska
Láska má nevyměřitelné hranice, stejně jako vesmír. Příběh o smrti, lásce, utrpení a lidské důstojnosti. Kady a Ezra se rozešli právě v den, kdy se jedna obchodní společnost rozhodla zničit druhou a s ní i všechny ostatní obyvatele planety. Nepochybujte o ní jenom proto, že máte radši zamilované příběhy ze středních škol, Illuminae má v rukávu ne jedno eso, kterými osloví i ty nejnáročnější čtenáře.

2. Zápletka, která neomrzí
Ať už je to young adult nebo ne, rozhodně to není kniha pouze pro mládež. Není moc knih, které by člověka bavily nehledě na věk, ale Illuminae je jedna z těch knih, které potěší i staršího a zkušenějšího čtenáře. Zápletka je neokoukaná a plná napětí. Ezra a Kady se snaží přežít ve dvou vesmírných lodích, které jsou naplněné k prasknutí a za nimi letí ještě jedna další. Vedení všech tří lodí se snaží udržet klid, ale lidé na palubách jsou nervózní, smutní, truchlí nad těmi, které na planetě nestihli zachránit a spousta z nich je neschopna práce. Bohužel, nepřátelské společnost není to jediné, co bude prchající skupiny trápit a Kady s Ezrou se tak dostávají na hranici smrti, kdy musí bojovat jeden za druhého.

3. Sci-fi není jenom pro kluky
A nikdy ani nebylo! Právě tahle kniha přesvědčí snad všechny holky, že sci-fi má mnohem zajímavější zápletku než pouhé střílení nadčasovými zbraněmi a putování vesmírem. Holky, nelámejte hůl nad sci-fi knihami, tahle vás rozhodně překvapí!

4. Grafické zpracování
Lepší jsem opravdu nikdy neviděla. Napsat knihu s dobrou zápletkou je umění, ale není to to jediné, co kniha potřebuje. Jdete si jen tak do knihkupectví a co vás osloví jako první? Název knihy? Tloušťka? Jistěže ne. Je to právě obálka, kterou má Illuminae velmi zajímavou a pestrou, ovšem hned na to zjistíte, že když ji otevřete, tak je kniha zajímavá i uvnitř. Složky, které vypadají jako složky, zacenzurované zprávy, vesmírné pozadí na stránkách s dějovými vsuvkami, to vše Illuminae má. Kniha totiž nemá moc normálního vypravování, děj zjišťujete hlavně z e-mailů, hlasových záznamů, složek a tak podobně.

5. Není to čtení na jeden večer
Už vás štve neustálé utrácení za knihy? Přečtete minimálně jednu knihu za den? V tom případě vás Illuminae příjemně potěší! Nabitých 600 stran vám nenechá ani chvíli klidu, ale zato vám chvíli vydrží. Není to tak, že by to byla složitá a náročná četba, to opravdu ne, ale je dlouhá a občas se musíte vracet, listovat a zkoumat předchozí spisy a vzkazy. 

Pokud byste se o knize chtěli dozvědět víc, přečtěte si mou recenzi tady. :)
Vaše Poki

2 komentáře:

  1. Skvělý článek, moc pěkně shrnuté všechny důvody, proč vážně stojí za to su přečíst Illuminae :) Byla to hodně zajímavá kniha, akorát kdyby byla psaná klasicky, myslím že bych se do ní začetla ještě více :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mně to vyhovovalo, ale nedokážu si představit, jak by to vypadalo nějakým normálním stylem. :D Určitě by mohla vyjít nějaká novela, která by se odehrávala před začátkem útoku a ta by mohla být psaná z první osoby Ezry a Kady. :D

      Vymazat