pondělí 3. dubna 2017

5 důvodů proč poslouchat audioknihy


1. Můžete je číst kdekoliv
Na zahradě, v parku, v metru, v autobuse, ve vaně... No prostě kdekoli! Znám spoustu lidí, kteří se bojí vzít si papírovou knihu do vany, ale s audioknihou tento problém mizí. Dáte si telefon (nebo jiné elektronické zařízení) někam mimo dosah vody a v klidu můžete poslouchat. 

2. Šetří čas
Nemusíte provozovat jenom jednu činnost, já například během poslechu audioknih hraji hry. Odreaguji se a zároveň pochytím něco nového. Můžete je poslouchat i během práce, před spaním nebo během vaření. Ušetříte opravdu spoustu času, který následně můžete investovat do ještě více čtení.

3. Máte je neustále u sebe
Stačí si je nahrát do mobilního telefonu a je to. Jakmile budete mít chviličku volného času, stačí vytáhnout mobil a poslouchat. Jdete do fitka a odpadl vám parťák? Skvělá příležitost pro poslech nějaké audioknihy. Ale pozor, nezapomeňte si sluchátka!

4. Šetříte stromy
Je to tak. Ne, že by výroba papíru byla nějakou hrozbou pro lidstvo, ale pokud se snažíte žít ekologicky, je pro vás audiokniha nebo e-kniha nejlepší volbou. 

5. Cvičíte si fantazii
Je mnohem těžší představit si krajinu, když si nemůžete popis přečíst dvakrát. Ale o to je to větší výzva. Kolikrát se v audioknihy doplňují i o vhodný zvukový podklad, což dodává celou atmosféru. Například když jde hrdina do bitvy a kolem něj jsou slyšet zvuky boje - výkřiky, skřípění bitevních strojů a řinčení ostří.

Nebojte se zkusit audioknihy. Podle mě to není úplná náhrada papírových knih a doufám, že nikdy nebude, ale občas si proložit čtení poslechem není na škodu. Pro začátek vám můžu doporučit Harryho Pottera nebo Čtyři dohody, ty jsou opravdu povedené.
Vaše Poki

7 komentářů:

 1. Audioknihy jsou super, vždy poslouchám na brigádě :) Navíc se tak dá dobře zfouknout povinná četba k maturitě :D

  OdpovědětVymazat
 2. Já bych u nich neudržela pozornost.
  Čtení je lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím víc budete poslouchat, tím déle udržíte pozornost. Audioknihy jsou dobrá alternativa na místa, kde se číst nedá. :)

   Vymazat
  2. A nevadí vám, že když jdete po ulici s nosem k knize, tak na vás koukají leckteří lidé, jak na blázna? A to nemluvě o nebezpečí, že se naopak začtete moc a v lepším případě si rozbijete hlavu o nějaký sloup a v horším skončíte pod autem?

   Vymazat
 3. Skvělý článek i důvody, proč poslouchat audioknihy :) Já na ně moc nejsem, nedokážu pořádně udržet pozornost, zkrátka do papírové knihy se začtu lépe :) Ale třeba jim ještě přijdu na chuť :)

  OdpovědětVymazat