neděle 26. února 2017

5 důvodů proč si knihy kupovat


1. Je to fér
Představte si, že si někdo dal tu práci s překladem, vydáním a napsáním knihy. Je to prostě slušné. Stažení knihy je to stejné jako krádež knihy v obchodě. Ano, opravdu, i když někdo vloží knihu na ulož.to, není v pořádku ji stáhnout. Jediná forma stahování, kterou uznávám je, pokud si knihu nemůžete prohlédnout, vyzkoušet, jestli by vás bavila, tak si ji stáhnout a později koupit. Nebudu dělat, že jsem nikdy nic takového neudělala, ale později jsem si tituly koupila v papírové podobě. Navíc papírovou knihu nemůžete omylem smazat.

2. Kniha vypadá hezky v knihovničce
Já patřím mezi lidi, kteří nemají žádné speciální místo pro knihy. Mám je v šuplíkách a dvě poličky, které pro ně mám vyhrazené, jsou přecpané. Ovšem většina lidí knihovny a knihovničky má a tak se mohou kochat tím, jak nádherně jejich knihy vypadají. Navíc si s jejich řazením můžete neustále hrát, přeskládávat je, fotit si je a přidávat fotky vašich knih na sociální sítě.

3. Z pohodlí domova i v knihkupectví
E-shopy jsou všude, nemusíte se ani namahat a knihu vám přijde až pod nos. Menší příplatek za poštu a je to. Knihkupectví sice nejsou všude, ale co si tak všímám, tak bývá aspoň jedno i v menších městech. Můžete se do knikupectví projít, knihu si prohlédnout, osahat a pročíst. Navíc sakra, kdo nemiluje vůni nových knih?
Mimochodem koupené e-booky schvaluji taky, akorát se jim budu věnovat v budoucnu v jiném článku. Uznávám, že knihu s 800 stranami bych si v tištěné podobě nekoupila a raději bych se uchýlila k e-booku. Navíc e-booky bývají i o stovku levnější.

4. Investice, která nezmizí
Netvrdím, že by se peněžní hodnota držela stále na stejné částce. Nemluvím totiž o financích. Mluvím o myšlence, která zůstane. Ano, samozřejmě může zestárnout pokud nepůjde o nadčasovou tvorbu, ale minimálně pět let bude bavit. Knihu můžeme prodat, ať už na internetu nebo mezi přáteli, nikdo nám v tom nebrání. Můžeme si ji dokonce půjčovat. Investujte do nakladatelství a autorů, ať nám tu ještě chvíli vydrží.

5. Podpoříte svého oblíbeného autora
A nakonec si spojíme všechny body dohromady. Podpoříte svého oblíbeného autora a nakladatelství. Čeští autoři bohužel nedostávají tolik, kolik by si zasloužili a jediný způsob, jak s tím můžeme bojovat, je kupovat jejich knihy. Kupte jednu pro sebe, pro kamarádku, pro mamku. Prodejte knihu dál, pište recenze, pište na fóra, dejte vědět svým přátelům na sociálních sítích, jak moc se vám kniha líbila. Šiřte knihy a hlavně je kupujte, vždyť o čem by byla recenze, kdyby vám kniha nestála ani za to si ji koupit.

Knihy už nějakou dobu nejsou záležitostí bohatých lidí. Roční členství v knihovně stojí okolo 100 Kč a knihy si můžete půjčovat, jak jenom chcete. Paperbacky seženete většinou kolem 200-300 Kč a můžete je číst kolikrát jenom chcete. Investujte do knih, čtěte a přivádějte k nim další.
Vaše Poki
Zdroje:
Obrázek: www.knihydobrovsky.cz/prodejny/praha-andel-city

Žádné komentáře:

Okomentovat