neděle 26. února 2017

5 důvodů proč číst sérii Percy Jackson


1. Dozvíte se něco z Řecké mytologie!
I když se to může zdát jako blbost, většina pojmů je opravdu z Řecké mytologie. Samozřejmě, sám Percy a Tábor polokrevných z mytologie není, ale například Cheirón si zachoval svou pravou podobu trenéra polobohů. Pokud Vás zajímá řecká mytologie tak hurá do čtení!

2. Neokoukaný příběh!
Pokud vím, tak je to opravdu neokoukaný příběh. Pět dílů je jen v první sérii a každý díl je jiný. Děj je neočekávatelný, i když si myslíte, že víte, co se stane, tak vlastně nevíte, protože se to stane jinak.

3. Příběh je zasazený do reálného světa!
To je obrovské plus! Lítice, které učí matiku, kentaur na kolečkovém křesle, satyři, kteří si volně běhají v džínách a teniskách... Opravdu, bude Vás to bavit! Meč, který se promění na balíček žvýkaček nebo kuličkové pero? Žádný problém! Kouzelná mlha smrtelníkům stejně nic neukáže.

4. Reálné charaktery postav, které Vás zaručeně zaujmou!
Už jste slyšeli o tom, že děti jednotlivých bohů mají většinou podobný charakter? Diovi děti jsou namyšlené a tvrdohlavé, Hádovi děti jsou samotářské a působí děsivě... Podle charakterů si můžete odvodit, kdo by byl asi Vaším božským rodičem! Jediný, kdo neprokázal moc vlastností, které má od svého božského rodiče byl Percy Jackson, tedy hlavní postava, což je velká škoda.

5. Titáni jsou zlý a bohové ti nejhodnější? Ani náhodou!
Bohové rozhodně nejsou ti nejhodnější, i když se Vám to tak ze začátku může zdát. Jsou schopni zabít skupinu polokrevných (své děti) jen kvůli hloupým sporům. Bohužel se tam Poseidón jeví jako nejlepší z bohů, ale tomu se nemůžeme divit. Celé je to vyprávěné z pohledu Percyho, takže ten vidí svého otce lépe než ostatní.

Sérii si rozhodně přečtěte. Je to jedinečný kus a zaručeně se u toho pobavíte. Čeho jsem se na sérii bála, byl psychický vývoj u hrdinů. Přece jenom s nimi zažijete čtyři roky a tak by se nějaký vývoj objevit měl. Naštěstí tam byl celkem výrazný. Věřím, že kdybych teď vzala do rukou první díl, uviděla bych obrovský rozdíl.
Jediné co bych sérii vyčetla, jsou názvy jednotlivých kapitol. Ano, jsou vtipné, ale na druhou stranu spoilerují...

Vaše Poki
Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat