neděle 26. února 2017

5 důvodů proč číst knihy


1. Ne nadarmo se říká, že knihy jsou zdrojem vědomostí!
Téměř každý knihomol Vám poví, že například v češtině nebo dějepisu dosahuje lepších výsledků než jeho vrstevníci. Nejde ovšem jenom o vědomosti, které využijete ve škole. Jde tady i o změnu Vašeho vlastního myšlení.
Prostě jakákoli dobrá kniha má nějakou MYŠLENKU, kolem které se točí děj a Vy máte tu možnost, přijmout myšlenku za svou. A věřte mi, jedna dobrá kniha Vám může změnit celý život.

2. Máte možnost na chvíli uniknout z reality a odpčinout si!
Řekněte mi jednu věc, která je lepší než sednout si s knihou do křesla, do tepla a číst si knihu. Ještě když během toho venku prší nebo sněží. Nebo si jenom dát horkou koupel a vzít si s sebou knihu. Přesně tak si představuji relax.
Možná se Vám to zdá hloupé, třeba si raději pustíte seriál nebo film. Ale je tu jedna věc, o které jsem se již zmínila a to jsou ty vědomosti. Během čtení se zároveň rozvíjíte, takže relaxujete a zároveň nejste úplně vypnutí (narozdíl od sledování většiny seriálů). Udržujete mozek činný.

3. Můžete se stát kýmkoli kdykoli!
Chtěli jste být jako malí astronauty? Sáhněte po Marťanovi! Toužíte po lásce? Mrkněte na knihy od Johna Greena. Pro každé Vaše přání je tu minimálně pět knih, které si můžete okamžitě přečíst. Můžete se na chvíli vcítit do někoho jiného, do jiného člověka s jinými problémy. Cvičte svou empatii.

4. E-knihy a audioknihy všude s sebou!
Nebaví Vás čtení jako takové? Kupujte audioknihy. Fungují i v mobilních telefonech a "číst" si můžete tím pádem i ve fitku!
Možná Vám akorát vadí tahání knih všude s sebou a víte Vy co? Vůbec se Vám nedivím, osobně bych například takového Eragona opravdu nechtěla tahat každý den v kabelce. Investujte do elektronické čtečky knih nebo si kupte e-knihy rovnou do Vašeho chytrého telefonu/tabletu. Čtení už snad ani nemůže být lehčí záležitostí.

5. Buďte cool!
Co si řeknete, když uvidíte člověka, který si čte v autobuse knihu? Vypadá chytře a zároveň sexy. Spoustu lidí se v dnešní době shoduje v tom, že čtení je prostě sexy a cool. Rozhodně budete vypadat líp, když si na pracovní pohovor vezmete knihu, než časopis Popcorn a jemu podobné.
A jen tak mimochodem, co je lepší než zjištění, že Vaše oblíbená kniha půjde do kin? Dokonalá příležitost pro víkendové rande!
Vaše Poki
Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat